Magazyny polonijne z Ameryki i Wielkiej Brytanii w TVP Polonia
Magazyny polonijne w TVP Polonia

Magazyny informują o sprawach ważnych z punktu widzenia Polonii - aktywności środowisk polonijnych oraz bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych a także wizytach przedstawicieli polskich władz.

„Magazyn z Ameryki” realizowany jest z dwóch największych ośrodków polonijnych - Nowego Jorku i Chicago. Autorem programu jest Tadeusz Pytlak.
„Magazyn z Wysp”
rejestrowany jest w Londynie, Birmingham, Liverpoolu, Oxfordzie, Cambridge, Leeds, Aberdeen, Peterborough oraz Belfaście. Autorami programu są Tomasz Machura i Sławomir Wróbel.

Stany Zjednoczone to kraj z największą społecznością polonijną na świecie. Szacuje się, że żyje tam ponad 10 mln naszych rodaków. Nowy Jork i Chicago to miasta najczęściej zamieszkiwane przez Polonię amerykańską. Chicago jest drugim na świecie, po Warszawie, miastem pod względem liczby Polaków.

Natomiast w Wielkiej Brytanii mieszka ponad 900 tys. Polaków, a w samym Londynie ok. 170 tys. Obecnie Polacy na Wyspach stanowią największą grupę narodową bez obywatelska brytyjskiego.

„Magazyn z Ameryki” i „Magazyn z Wysp” - przemiennie w każdy czwartek o godz. 19:25 + 5:40 oraz niedzielę o godz. 8:35 w TVP Polonia

reklama